Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Ramon Sahra Cezaevinde Esirler Mücadeleyi Kızıştırma Tehdidinde Bulundular

Ramon Sahra Cezaevi’ndeki Hamas mensubu esirler işgal yönetiminin kendilerini cezaevi içindeki cep telefonlarına dalga karıştırıcı cihazların yerleştirildiği birimlere nakletme kararı almasına karşılık mücadeleyi kızıştıracaklarını bildirdiler.

Siyonistlere ait Haaretz gazetesinin bugün (19 Mayıs Pazar) yayınladığı habere göre Hamas mensubu esir liderlerinden ve 36 kez müebbet hapse mahkum edilmiş durumdaki Muhammed Arman, İsrail Cezaevleri İşleri idaresine cezaevinin 1 nolu birimine geçmeyeceklerini ve zorla nakledilmeleri girişiminde bulunulması durumunda cezaevlerini yakacaklarını bildirdi.

Gazete, geçtiğimiz Mart ayında Hamas hareketine mensup esirlerin oraya nakledilmelerinden birkaç saat sonra on cezaevi koğuşunun yakıldığına dikkat çekti.

Arman, geçtiğimiz Nisan ayında Cezaevleri İşleri idaresini, esirlerin isteklerini kabul etmeye ve kendi bölümlerine umumi telefonlar yerleştirmeye zorlayıncaya kadar sürdürülen açlık grevini yönetmişti.

Esir hareketinin verdiği bilgilere göre işgal yönetimi her bir esirin birinci derece akrabalarıyla haftada üç kez ve en fazla 15-20 dk.’lık sürelerle telefonla konuşmasına izin veriyor.

Başa dön tuşu
Kapalı