İran

Razi-Cov-Pars Aşısının Koronavirüs Mutasyonlarına Ayak Uydurma Kapasitesi

“Razi-Cov-Pars” aşısının klinik denemesinin asıl araştırmacısı, bu aşının korona virüsündeki olası mutasyonlara uyum sağlama kabiliyetini açıkladı.

Fars Haber Ajansı’na göre “Said Kelanteri”, Tahran’daki Resul-i Ekrem Hastanesinde Razi-Cov-Pars aşısının klinik denemesinin ikinci aşamasının başlangıcında şunları söyledi: “Bu aşının birinci ve ikinci aşamaları, immünojenisiteyi ölçmek etkili dozların seçilmesi amacı ile uygulandı ”

Aşılamanın ardından insanlarda ciddi bir yan etki görmediklerini söyleyen Kelanteri “Bu aşı iyi bir immüno-jenisite yarattı.”

“Razi-Cov-Pars” aşısının klinik denemesinin asıl araştırmacısı; ” Önceki sonuçlara esasen üçüncü aşamaya geçeceğiz.” dedi.

İmam Humeyni’nin Emirlerini Uygulama Kurulu tarafından üretilen aşının klinik çalışmalarının üçüncü aşamasının yönetici direktörü “Seyyid Reza Mazhari” de Perşembe günü şunları söyledi: “Bir aydan daha az bir sürede insan testinin üçüncü aşaması için 20 bin adaya “Kov-Iran-Bereket” isimli aşı enjekte edilecek ve bu aşama tamamlanacaktır. “

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.