Filistinİran

Rehberlik Bilgeler Meclisi: İntifada, Siyonist rejimin içi boş mehabetini kırdı

Rehberlik Bilgeler Meclisi, direniş gruplarının yeni intifadasının Siyonist rejimin içi boş mehabetini yerle bir ettiğini belirtti.

Rehberlik Bilgeler Meclisi Siyonist rejimin mazlum Filistin milletine karşı cinayetlerinin artması üzerine bugün yaptığı açıklamada, çocuk katili Siyonist rejimin Mescid-i Aksa’ya barbarca baskını, işgal topraklarında Filistinliler ile çatışması ve onlarca masum ve savunmasız çocuk, kadın ve erkeğin şehit olmasıyla sonuçlanan Gazze’yi bombalamasının, ırkçı ve sahte rejimin yırtıcı yüzünü bir kez daha ortaya koyduğunu belirtti.

Açıklamada, Siyonist rejimin bu barbarca eyleminin İslam ümmeti ve dünyadaki hür insanların yüreğini parçalayıp, duygularını rencide ettiği ifade edilerek, cani Amerika ve bazı Arap ülkelerinin Siyonist rejime yardım ettikleri için bu rejimin cinayetlerine ortak olduğu ifade edildi.

Açıklamada, Filistin’in cesur ve yiğit gençlerinin kutsal öfke ateşinin her geçen gün daha da alevlendiği ve er ya da geç onları yakacağı bildirildi.

Rehberlik Bilgeler Meclisi, mazlum Filistin şehitlerini rahmetle anıp selamlayarak, İran İslam Cumhuriyeti’nin onurlu Filistin halkı başta olmak üzere dünyada mazlum Müslümanlara yaptığı yardımına devam edeceğini vurguladı.

Bu arada, İran genelindeki cuma imamları, İslam dünyası cuma imamlarına hitaben bir mektup yazarak, Filistin meselesinin kuşkusuz İslam dünyasının 1. meselesi olduğuna vurgu yaparak, Filistin ve Kudüs-i Şerif’in kurtarılması için her zamankinden ziyade Müslümanlar ve hür insanların birlik ve beraberliğine ihtiyaç olduğunu vurguladılar.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (17) içerik yüklenmiştir.