Haberler

Reisi: Azadeler, canlı şehitler ve vatana aşk sembolüdürler

İran İslam cumhuriyeti cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Azadelerin İslami vatana geri dönmelerinin yıldönümünü saygı ile anarak, Azadelerin canlı şehitler ve vatana duyulan aşk sembolü olduklarını belirtti.

İranpress’in bildirdiğine göre seyit İbrahim Reisi dün Azadelerin ülkeye geri dönüşleri nedeni ile yayınladığı mesajda, “bu gurur verici dönüşün Hüseyin-i Aşura ile eşzamanlı olması, Kerbela esirleri ve onların direnişi ve zulüm karşısındaki sabırlarını model aldıklarını hatırlattığını” belirtti.
Reisi bu gurur verici olayın kahraman savaşçıların ve bu toprakların hakka inanan halkının cesur direniş ve savunmalarının sonucu olduğunu söyledi.
Cumhurbaşkanı mesajında gayretli ve başı dik olan Azadelerin unutulmaz geri dönüşlerinin aslında şerefli İran halkının 8 yıllık kutsal savunma süresindeki zaferinin bir diğer tecellisi olduğunu ifade etti.
Cumhurbaşkanın mesajında şöyle yazdı: “Azadeler, bu kutsal savunmanın parlayan elmasları, iman ve direnişin yüce mısdaklarını gösterdiler ve büyük İran halkının direniş sembolleri oldular. Başı dik Azadeler, Irak’ın zalim rejimin kamplarındaki esaret dönemlerinde direniş ve hamasetin birçok örneğini sergilediler, öyle ki bu azizlerden bazıları işkence ve o dönemin zor şartlarında şehit oldular.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.