İran

Reisi: Direniş bölgede en etkili stratejidir

İran Yargı Erki Başkanı Seyyid İbrahim Reisi, direniş stratejisi bölgede en etkili strateji olduğunu belirterek, aktif direnişle sadece Golan tepeleri değil, bölgede işgale uğrayan tüm bölgeler kurtulacağını belirtti.

Çarşamba günü Suriye’nin Tahran Büyükelçisi Adnan Mahmut’u görev süresinin sona ermesi üzerine kabul eden Reisi, Suriye’nin direniş cephesinde konumu emsalsiz olduğunu belirterek, Suriye devletini ve milletini bölgede ve dünyada onurlandıran durum, bu milletin ve devletin korsan İsrail ve tekfirci terör örgütlerine karşı şanlı direnişi olduğunu belirtti.

Reisi, bundan önce bölgedeki ilişkileri müzakere masaları belirlediğini, ancak bugün inisiyatif direniş ekseninin elinde olduğunu belirterek, siyonist rejim İsrail’in bekasını güvence altına alacak her türlü anlaşma yenilgiye mahkum olduğunu ifade etti.

Görüşmede Suriye Büyükelçisi Adnan Mahmut da İran İslam Cumhuriyeti yetkililerinin Tahran Şam ilişkilerinin güçlenmesine verdikleri desteği takdirle karşıladığını belirterek, İslami İran tekfirci terörle mücadelede ve küresel istikbarın bölgede şom planlarını etkisiz hale getirmekte Suriye milletine ve devletine destekte önemli rol ifa ettiğini belirtti.

Suriye milleti Amerikalı işgalcilerin Suriye topraklarından atmakta kararlı olduğunun altını çizen Büyükelçi Mahmut, İran ve Suriye düşmanların sultacı emellerini boşa çıkaracaklarını ve tüm sorunlara rağmen zafere doğru ilerleyeceklerini kaydetti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2020 (10) içerik yüklenmiştir.