HaberlerİranOrtadoğu

Reisi: dünyada terörizm destekçisi müstekbirler tanıtılmalı

İran İslam cumhuriyeti yargı erki başkanı, “müstekbirler ve onların desteklediği terör örgütlerinin gerçek yüz, dünya halkı için daha da aydınlatılmalı” dedi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre İran yargı erki başkanı Seyyid İbrahim Reisi dün Tahran’da şehit aileleri ve gazilerden bir grup ile görüşmesinde, “günümüzde insan haklarını savunduğu ve terörizm ile mücadele ettiğini iddia eden bazı Batılı ülkelerin hali hazırda teröristlerin üssüne dönüştüğünü belirterek, “Al-ı Suud’un kendi parası ile bölgede teröristleri nasıl desteklediği ortaya çıkmalı” dedi.
İran yargı erki başkanı bir çok insan hakları örgütü için insan hayatının kesinlikle değersiz olduğunu belirterek, “İran’da terör şehitlerinin, İran İslam cumhuriyeti nizamının masumiyeti ve de iktidarının belirtileri” olduğunu söyledi.
Reisi ayrıca terörizm ile mücadelede uluslararası düzeyde çelişkili standartların mevcut olduğuna işaretle, “Bir çok uluslararası hukuk çevrelerinde insan haklarını savunduğunu iddia eden bazılarının varlığı nedeni ile teröristlerin mahkemeye çıkartılmalarının imkansız olduğunu, fakat teröristlerin cinayetleri ile ilgili kapsamlı belgelerin toplanması ve düzenlenmesi gerektiğini” söyledi.
1979 yılında islam inkılabının zaferi ardından İran İslam cumhuriyeti yetkilileri ve sivil vatandaşlardan en az 17 bini, münafıklar ve diğer terör gruplarınca şehit edildiler./

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 19 Ekim 2020 (34) içerik yüklenmiştir.