İran

Reisi: İran’ın çeşitli güç unsurları var

İran’da 13. cumhurbaşkanlığı seçimi adaylarından İbrahim Reisi, her toplumdaki güç unsurlarının farklı olduğunu ve İran toplumundaki güç unsurlarının ise halkın, Allah’a olan imanı, itikadı ve inancı olduğunu söyledi.

İranpress haber ajansına göre, Seyyid İbrahim Reisi, dün akşam İran televizyonu Kanal4’de katıldığı bir programda, İran’ın güçlü olmasının sırrına temasla, bunun temelinde, ülkedeki verimli insan kaynağının yanısıra, iklim çeşitliliği, yer altı ve yer üstü zenginliklerinin olduğunu söyledi.

Reisi, İran’ın coğrafi konumu, İran’ın denizlere erişimi, 15 komşu ülkenin İran İslam Cumhuriyeti’nin bölgedeki konumunu güçlendirdiğini vurguladı.

Reisi, bu güçlendirici unsurların doğru kullanılması halinde milli gücün üretilmesi ve artmasına yol açacağını söyledi.

Düşünce kuruluşlarının varlığının ülkenin siber uzayda programlama alanındaki ekonomik gücünü çok daha fazla etkileyebileceğini, İran’ın dijital alanda bölgenin ekonomik gücü haline geleceğini söyleyen Reisi, bugün dijital alanın yaşamın ve toplumun tüm sektörlerini etkilediğini söyledi.

Reisi, yerli üretimin, ülke için güç inşasının en önemli tezahürlerinden biri olduğunu belirterek, üretimi olan bir ülkenin güçlü olacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.