İranIrakSuriye

Reisi: Komutan Süleymani, direniş güçlerini terbiye ederek, İslam dünyasında dev kapasite oluşturdu

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, Korgeneral Hac Kasım Süleymani’nin çeşitli ülkelerden direnişçileri terbiye etmesine işaretle, bu girişimin İslam dünyasında dev bir kapasite oluşturduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Reisi, Şehit Korgeneral Kasım Süleymani’nin şehadetinin 2. yıldönümü etkinliğini tertip komitesi üyeleri ve O şehidin ailesiyle görüşmede, Şehit Süleymani’nin İslam dünyasında etkin bir karakter olarak herkese tanıtılması gerektiğine işaretle, Şehit Süleymani’nin Şehit Süleymani’nin bir şahıs değil, tüm toplumlar için bir mektep olarak mesaj getirdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Reisi, Şehit Süleymani’nin yumuşak ve sert savaşlardaki çabalarına dikkat çekerek, Şehit Süleymani’nin tekfire bulaşan ve zehirli propagandadan etkilenenleri, çeşitli şekillerde ıslah etmeye çalıştığını vurguladı.

Reisi, Hac Kasım’ın Iraklı ve Suriyeliler arasında bu ülkeleri savunmak ve zulüm ile mücadele için çok iyi güç yetiştirdiğini, bu girişimin İslam dünyasında dev bir kapasite oluşturduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.