İran

Reisi: Tüm İran kızlarını, kendi evladım gibi görüyorum

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, merhume Mehsa Emini’nin ailesiyle telefonda yaptığı görüşmede, bu ailenin acılarını paylaşarak, Yüce Allah’tan onlar için sabır diledi.

İran’ın Sakkız kenti sakinlerinden Mehsa Emini birkaç gün önce Tahran’da bir polis merkezinde geçirdiği beyin ölümü nedeniyle kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Bu olayın özel olarak incelenmesi için İçişleri Bakanı’na talimat veren Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi bugün de merhume Mehsa Emini’nin ailesi ile telefonda görüştü.

Reisi görüşmede bu ailenin acılarını paylaşarak, Yüce Allah’tan onlar için sabır dileğinde bulundu.

Reisi, Özbekistan ziyareti sırasında bu olayı öğrendiğini, hemen ardından yetkililere, olayın özel olarak incelenmesi için talimat verdiğini, bu konunun ebadı aydınlatılana kadar takipçisi olacağını vurguladı.

Reisi görüşmede, tüm İran kızlarını kendi evladı gibi gördüğüne işaretle, bu olayı kendi evladına yaşanmış gibi gördüğünü vurguladı.

Görüşmede merhume Emini’nin ailesi de, Cumhurbaşkanı’na verdiği talimatı ve telefon temasından dolayı teşekkür ederek, olayın aydınlatılması, ve meselenin takip edilmesini istedi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.