İran

Rezevi Dijital Kütüphanesi’ne yabancı ziyaretçilerin başında Amerikalılar geliyor

Astan-ı Quds Rezevi Dijital Kütüphanesi müdürü, bu kütüphaneyi ziyaret eden en çok yabancı kullanıcıların Amerikalılar olduğunu söyledi.

Ali Zerrabi, dijital kütüphanenin faaliyetlerine temas ettiği açıklamasında, ”Mart 2021’da bu internet portalının sayfaları 11.733’den fazla ziyaret edildi ve uluslararası arenadaki araştırmacılara sanal hizmetler sağlandı.” dedi.

Ali Zerrabi’ye göre, ”Astan Quds Razavi Dijital Kütüphanesi’nin İran’dan sonra en fazla kullanıcısı sırasıyla Amerika, Tacikistan ve İngiltere’den; ayrıca sonraki kategorilerde sırasıyla Fransa, Kanada, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Çin ve Almanya’dan kullanıcılar geliyor’

On yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren Astan Quds Rezevi Dijital Kütüphanesi, İran’ın bilimsel sayısallaştırma yöntemlerine ve çok sayıda dijital kaynağa göre milyonlarca bilgi kaynağı toplayan tanınmış ve sayılı dijital kütüphanelerinden biridir.

Astan Quds Rezevi Dijital Kütüphanesi’nin bilgi kaynaklarına, dünyanın her yerinden araştırmacılar ”digital.aqr.ir” adresinden ulaşabilirler.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.