HaberlerİranOrtadoğu

Ruhani: ABD’nin yasalara teslim olmaktan başka çaresi yok

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, bugün Amerika milleti ve yeni yönetimi İran konusunda hata yaptıklarını anladıklarını belirterek şöyle dedi: Yasalara teslim olmak ayıp değildir. Amerika devleti de yasalara ve kurallara teslim olmaktan başka çaresi yoktur.

Perşembe günü video konferans yöntemi ile Hürmüzgan, Kirman ve Mazandaran eyaletlerinde bazı milli projelerin hizmete girdiği törende konuşan Cumhurbaşkanı Ruhani, son günlerde konuşulan İran Amerika’ya baskı yapmak için bazı adımlar attığı yönündeki propagandaların doğru olmadığını, İran Amerika’dan yasalara ve yükümlülüklerine uymasını istediğini belirtti.

Uluslararası yasalara uymak ve uygulamak tüm devletlerin insani ve siyasi görevleri arasında yer aldığını kaydeden Ruhani, Amerikalı yetkililerin yasalara uymalarını ve BM güvenlik konseyinin 2231 sayılı kararnamesine bağlı kalmalarını umduğunu kaydetti.

Ruhani konuşmasının devamında, bugün hizmete giren milli projelerin ülkenin aktif ve dinamik bir şekilde yoluna devam ettiğini ortaya koyduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.