İranKuzey Amerika

Ruhani: Amerikalıların İran petrolünü engelleme kararı yanlıştır

Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Amerikalı yetkililerin İran petrolünün ihracatını engelleme kararı yanlış bir karar olduğunu vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ruhani Salı günü Tahran’da düzenlenen 30. Numune işçileri ve işyerlerini takdir etme milil festivali çerçevesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Amerika devleti İran’ın petrol ihracatını engelleyerek İran İslam Cumhuriyeti’nin döviz gelirlerini engellemeye çalıştığını belirtti.

Amerika devleti İran’ın bazı ürünlerin ithilatına olan bağımlılığını da arttırmak istediğini belirten Cumhurbaşkanı Ruhani, mevcut şartlarda Amerika ile mücadelede en ön safta işçilerimizin yer aldığını ifade etti.

Amerikalı yetkililer İran’ın petrol ihracatı önümüzdeki günlerde de devam edeceğine şahit olacaklarının altını çizen Cumhurbaşkanı Ruhani, bazı ülkeler Amerika’nın bu yöndeki baskıları karşısında geri adım attıklarını, fakat İran milleti İslam inkılabı zafere kavuştuğu günden bu yana her zaman Amerika’ya karşı dimdik ayakta durduğunu ve durmaya da devam edeceğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Ruhani ayrıca Amerika’nın baskılarına karşı milletle devlet yan yana durmaları gerektiğini, zira devlet gücünü milletin desteklerinden ve işçilerin üretimde emeklerinden aldığını, üretim arttıkça refah da artacağını, refah arttıkça da iktisadi güç artacağını beyan etti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 25 Ekim 2020 (31) içerik yüklenmiştir.