İran

Ruhani, hükümetin işçilere tam desteğini vurguladı

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, hükümetin işçiye tam desteğini vurguladı.

İran cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, dün yaptığı açıklamada, işçi sınıfı toplumunun sorunlarının sendika olduğunu ve siyasi olmadığını ve İranlı işçilerin sistemin muhaliflerinin ve kötülük yanlılarının siyasi sömürüsüne izin vermeyeceğini söyledi.

Ruhani, 1 Mayıs Uluslararası İşçi Günü arifesinde bir grup işçiyle yaptığı görüşmede, “Bugün, bu işçi sınıfının iş güvenliği ve geçim kaynağı, acımasız ve insanlık dışı ABD yaptırımları ve Corona virüsünün yayılmasıyla tehdit altındadır” dedi.

İran Cumhurbaşkanı, her zaman sistemin ve ülkenin yanında duran, devrimi ve sistemi savunmanın tüm sahnelerinde yer alan işçileri toplumun bel kemiği olarak adlandırarak, ”İşçinin konumunu onurlandırmak herkesin görevidir.” dedi.

Ruhani, hükümetin işçilerin yaşam koşullarını iyileştirmek için hiçbir çabadan kaçınmadığını ve bundan sonra da bunun için gerekli her adımı atacağını söyledi.

İran Cumhurbaşkanı, düşmanın İran halkına karşı üç yıllık ekonomik savaşı karşısında işçilerin ön saflarda adeta bir asker gibi durduğunu belirterek, “Hükümet geçtiğimiz yıl ulusal projeler açarak üretime devam etmeye çalıştı. Bütün bunlar merkezde fedakar işçiler sayesinde oldu. İmalat ve fabrikalar, düşmanın ülkedeki üretim döngüsünü durdurma hedeflerine ulaşmasında başarısız oldu.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.