İranAvrupa

Ruhani: İngiliz koronası kaygı verici

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Güney Afrika ve İngiltere’de ortaya çıkan korona virüsün mutasyonlu türleri İran’a da bulaşabileceği uyarısında bulundu.

Dün Cumartesi günü korona virüs salgını ile milli mücadele merkezinin oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Ruhani, korona virüs yüzünden ölümlerin sayısında yaşanan düşüş, vatandaşların işbirliği ve sağlık protokollerine uymaları sayesinde gerçekleştiğini ve İran milleti ve devletinin korona virüs salgını ile mücadele karnesinde onur kaynağı olduğunu belirtti.

Ruhani, korona virüs salgınının yeni dalgasını önlemek için denetimlerin arttırılmasına vurgu yaparak, Güney Afrika ve İngiltere’de ortaya çıkan korona virüsün mutasyonlu türleri İran’a da bulaşabileceği uyarısında bulundu.

Yerli ve yabancı korona virüs aşısını temin etmek için çok iyi çalışmalar yürütüldüğünü kaydeden Cumhurbaşkanı Ruhani, yerli aşı konusunda yakında Bereket, Razi ve Pastör aşıları hazır hale geleceğini, yabancı aşı konusunda da Covax aşısından başka yine diğer kaynaklardan aşı temin etmeye çalıştıklarını ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.