İran

Ruhani, İslam ülkelerinin liderlerinin Ramazan’ını kutladı

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, İslam ülkeleri liderlerine gönderdiği mesajlarda kendileri ve milletlerinin Ramazan’ını kutladı.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani İslam ülkelerinin liderlerine gönderdiği ayrı ayrı mesajlarda onların Ramazan’ını tebrik etti.

Ruhani, mesajında, Ramazan ayının hayır ve rahmeti ile Müslüman ülkelerinin bilim insanlarına dayanarak dünyanın diğer ülkeleri yanına korona virüsü kontrol yolunu açabilmeleri ve böylece kendi adları ile İslam’ın adını yüceltmelerini temenni ederek, Müslümanların özellikle İslam ülkeleri liderlerinin bu ayda daha çok birlik ve birliktelikle tüm dünyada İslam’ın yüceltilmesi için çaba sağlamalarını temenni etti.

Ruhani mesajında İslam ülkeleri halkının ibadetlerinin kabulünü dileyerek, Ramazan ayını dünya Müslümanlarının, özellikle salih kulları ve samimi oruç tutanlarının, ibadet ve kendini geliştirme, kendini arındırma ve günahlardan uzak durma yoluyla ibadet etme, Allah’a daha fazla yakın olma fırsatı olarak değerlendirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.