HaberlerDünyaEkonomi

Ruhani:ABD, Nükleer Anlaşma’ya ihlal eden tüm ambargoları kaldırmaya mecburdur

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ABD’nin azami baskının hezimete uğradığı itirafının İran milletinin büyük zaferi olduğunu belirterek, ABD’nin Kapsamlı Ortak Eylem Planına (KOEP) karşı tüm ambargoları kaldırmaya mecbur olduğunu söyledi.

Yasama ve Yargı Erkleri Başkanları ile yapılan toplantıda konuşan Ruhani, İran milletinin direnişinden dolayı ABD’nin bugün tüm yaptırımları kaldırmaya mecbur olduğunu ve bunun da İran halkı için ayrı bir zafer olacağını söyledi.

Bu zaferin İran milletinin son 3.5 yıldaki sabır ve direnişinin sonucu olduğunu ve İslam İnkılabı Rehberi’nin hidayetleri ile gerçekleştirdiğini ifade eden Ruhani, hükümetin tüm gücü ile ülkenin en zor dönemlerini yönettiğini söyledi.

Korona ile birlikte ülkeye fazla baskılar uygulandığını ifade eden Ruhani, bu dönemin son 100 yılın en zor yılları olduğunu söyledi.

Hürremşehr’in düşmanın işgalinden kurtarılışının yıldönümüne de değinen Ruhani, “Hürremşehr’in kurtarılış günü, 8 yıllık kutsal savunmanın en güzel günüydü” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2021 (41) içerik yüklenmiştir.