HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Ruhani’den Seyyid İmam Ali Hamaney´in desteklerine vurgu

Cumhurbaşkanı Ruhani, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei korona virüs salgını ile milli mücadele merkezine her açıdan destek olduğunu vurguladı.

Bu sabah korona virüs salgını ile milli mücadele merkezinin oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Ruhani, İslam İnkılabı Lideri Ayetullah Hamanei’nin hem beyanatı ve hem uygulamaları merkeze büyük yardımı olduğunu belirtti.

Ruhani, salgın döneminde yaptırımların yüzünden hiç kimse İran’a yardım etmek istemediğini, lojistik operasyonlar Sağlık Bakanlığı ve Sanayi Bakanlığı ve ayrıca bilim temelli firmaların yardımları ile gerçekleştirildiğini kaydetti.

Ruhani şöyle devam etti:

Yaptırımlara rağmen merkez bankası ve diğer bankalar ve ayrıca Dışişleri Bakanlığı’nın çabaları ile mali sorun halledildi. Silahlı kuvvetlerimiz de bu mücadelede ta ilk günden meydanlardaydı. İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu, klasik ordumuz, gönüllü seferberler, emniyet teşkilatı, yargı kurumu ve meclis, hepsi ta ilk günden hükümete yardım etmek üzere kolları sıvadı.

Cumhurbaşkanı Ruhani, devlet radyo televizyon kurumunun da salgını önlemekte yardımları etkili olduğunu belirterek, bu kurum korona virüs salgını ile milli mücadele merkezinin kararlarını vatandaşlara duyurduğunu ve ayrıca halkı sağlık protokollerine uymaya teşvik ettiğini ve yine yurt dışındaki muhalif çevrelerin yalanlarını ifşa etmesi gerektiğini kaydetti.

Ruhani, milli medya bu bağlamda büyük sorumluluk taşıdığını ve hakikaten de var gücüyle hareket ederek büyük yardımı dokunduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.