Haberler

Rusya, Suudi Arabistan- Suriye Arasında Arabulucu

SANA haber ajansı, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Aleksander Lavrentiyev’in Suudi Arabistan ziyaretin arından Şam’ı ziyaret ederek Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed’le görüştüğünü bildirdi.

Görüşmede Rusya ve Suriye’nin ikili ilişkileri ile bölgesel konuların ele alındığı bildirildi.

Suriye Cumhurbaşkanı Beşşar Esed, görüşmede Rusya’ya başta Amerika olmak üzere batılı ülkeler tarafından uygulanan baskılara değindi ve bu baskıların Rusya’nın uluslararası alanda oynadığı etkili rolden ve bazı Batılı ülkelerin gayri ahlaki politikaları karşısında uluslararası hukuku savunmasından kaynaklandığını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Aleksander Lavrentiyev de Moskova’nın Suriye ile ilişkilerini geliştirmeye özel önem verdiğini söyledi.

Lavrentiyev’in dün Riyad’a giderek Suudi Arabistan Veliahdı Muhammed bin Salman’la görüştükten sonra Suriye’ye gçmesi dikkat çekici bulundu.

Suudi resmi haber ajansı Lavrentiyev’le Muhammed bin Salman’ın ikili ilişkilerin yanı sıra Suriye konusunda da görüş alışverişinde bulunduğunu bildirmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2022 (4) içerik yüklenmiştir.