Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Şabak Gantz’ın evinde güvenlik skandalını itiraf etti

Korsan İsrail’de güvenlik çevreleri bu rejimin iç istihbarat örgütü Şabak’ın savaş Bakanı Beni Gantz’ın evinde casusluk macerasında ağır başarısızlığından söz ediyor.

El Alem kanalının haberine göre, siyonistler savaş Bakanı Beni Gantz’ın evinde yıllarca çalışan bir kişinin hiç kimseye fark ettirmeden İran için casusluk yaptığını iddia etti.

Şabak ise Gantz’ın evinde yıllarca çalışan bu şahısı İran için casusluk yapmak suçundan tutukladığını açıkladı.

Şabak açıklamasında bu olayı önemsiz göstermek için Gantz’ın evinde bulunan gizli bilgilerin özel bir sistemle korunduğunu ve hackerlerin bu sisteme ulaşması mümkün olmadığını ileri sürdü.

Ancak siyonist rejimin güvenlik ve hukuk kaynakları bu maceranın korsan İsrail’in güvenliği bakımından ciddi sonuçları olacağını açıkladı.

İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesinin haberine göre,Omri Goren adındaki bu kişi bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir başka kişiyle irtibata geçerek ve Gantz’ın evinde çalıştığını belirterek, işbirliği önerisinde bulundu. Şabak ise Goren ayrıca Gantz’ın bilgisayarına casus yazılım yüklemeyi de önerdiğini iddia etti.

Siyonist rejim casusluk örgütü, Goren’in sorgulamasında Gantz’ın evinde bulunan bilgisayar gibi bazı eşyaların fotoğrafını çektiği ve işbirliğinde ciddiyetini göstermek için kara gölge örgütünün temsilcisine gönderdiği anlaşıldığını açıkladı.

Siyonist rejim casusluk örgütü ayrıca,Goren Gantz’ın rezidansında güvenlik protokolleri yüzünden hiç bir gizli bilgiye ulaşamadığını ve bu yüzden hiç bir gizli bilgiyi karşı tarafa aktarması mümkün olmadığını da ileri sürdü.

Korsan İsrail medyası ise bu olaydan İran’ı suçlamak için yararlandı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.