İran

Said Celili: İnsanların sorunları Corona virüsü gibi bilinmez değil

İran’da 19 haziran’da yapılacak 13. dönem cumhurbaşkanlığı seçimi adaylarından Said Celili, ”halkın sorunları Corona virüsü gibi bilinmez değil” dedi.

İranpress Ajansı’na göre, dün İran’da 13. cumhurbaşkanlığı seçiminin adaylarından Said Celili, 7 adayın tamamının katıldığı 3. televizyon programında, insanların endişelerinin hükümetlerin neden geride kaldığı ve sorunların neden çözülmediğini sorarak, insanların sorunlarının Corona virüsü gibi bilinmez olmadığını söyledi.

Halkın endişelerini giderecek bir eylem planının hayata geçirilmesi gerektiğini söyleyen Celili, “Dünyadaki ortalama enflasyon oranı yüzde 2,5 ve 100’den fazla ülke enflasyonu yüzde 5’in altına çekti ancak İran’da enflasyon sorunu hala çözülmedi.” dedi.

Said Celili, İran’ın sahip olduğu yer altı ve yer üstü zenginliklere ve insan kapasitesi ve diğer bütün imkanlara değinerek, ‘böyle bir ülke sıçrama yapabilir’ dedi.

Celili, sorunların çözümü için bu sorunları dert edinmek gerektiğini ve bir programın olması gerektiğini belirterek, “Cumhurbaşkanının işi, bakanınkinden farklıdır ve onun ülkenin yönetim planı başta olmak üzere halkın sorunlarını çok iyi bilmesi gerektiğini’ söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.