Filistin

Savafita: Direnişin başarılı Cenin tecrübesi diğer bölgelere de yayılıyor

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Nadir Savafita, direnişin Cenin’de başarısını kanıtlatan tecrübesinin Batı Şeria’nın diğer kentlerine ve beldelerine de yayılmaya başladığını söyledi.

Savafita, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Batı Şeria’nın son aylarda işgale karşı direnişte ve çatışmalarda her geçen gün artışa şahit olduğunu ifade etti.

Düşmanın Filistin halkına yönelik cinayetlerinin ve Mescid-i Aksa’ya düzenlenen baskınların devam etmesinin, gözaltı operasyonlarının, suikastların ve Yahudi yerleşimi faaliyetlerinin Filistin halkının önünde tek bir seçenek bıraktığını kaydeden Savafita, söz konusu seçeneğin özgürlüğe kadar tüm gücüyle direnmek olduğunu belirtti.

Filistin halkının asla işgalcilere teslim olmayacağını ve beyaz bayrak çekmeyeceğini, sonuna kadar direnişini sürdüreceğini kaydeden Savafita, Ramallah’taki Filistin Yönetimi’nden halkın dertlerine yakın olmasını ve muhalif sesleri susturma politikasından vazgeçmesini, siyasi tutuklamalara ve şehit cenazeleri ile esir karşılama konvoylarına saldırmaya son vermesini istedi.

Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinin en-Necah Üniversitesi’ndeki İslami Kitle Öğrenci Grubu üyelerine yönelik ihlallerinin İslami Kitle Öğrenci Grubu’nun Birzeit Üniversitesi’ndeki seçimlerde elde ettiği başarıdan bağımsız olmadığına dikkat çeken Savafita, Filistin Yönetimi’nin zor durumda ve siyasi ufuktan yoksun olduğunu bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.