İran

Şehit Recai limanında gemilerin İran’lı uzmanlar tarafından bakım ve onarımı

İran’ın güneyindeki Hormozgan eyaletinin başkenti Bender Abbas’taki Şehit Recai limanının bakım ve onarım alanında her tür geminin bakım ve onarım çalışmaları İranlı uzmanlar tarafından gerçekleştiriliyor.

İran Press’in bildirdiğine göre, İran’ın farklı bölgelerinden Şehit Recai limanının onarım sahasına nakledilen her türlü donanma gemileri, tüm kusurları giderilerek onarılıyor ve bu gemiler, denizcilik faaliyetinin döngüsüne yeniden dönüyor.

Yıl içindeki sistematik çalışma takvimine göre daha iyi hizmet verebilmek amacıyla farklı kullanımlara sahip gemiler, Şehit Recai limanının bakım ve onarım alanına sevk edilmekte ve teknik ve motor ihtiyaçları karşılanmaktadır.
İran’ın deniz ticaretinin önemli bir merkezi olan Şehit Recai Limanı, ekonomik ilişkilerin gelişmesinde önemli bir role sahiptir ve bu nedenle bu limanın operasyonel kapasitesinin iyileştirilmesi gerekmektedir.
10 konteyner rıhtım direğine ve 2.500 metre uzunluğa sahip ve gelişmiş liman ekipmanları kullanan Şehit Recai ticaret limanı, İran’ın en önemli ticari limanı ve bölgesel ve uluslararası deniz ticaretinin önemli merkezlerinden biridir.
Yıllık yaklaşık 7 milyon konteyner kapasitesi ile İran’ın en büyük konteyner limanı olan Şehit Recai Limanı, mal ihracatı, transiti ve ithalatı alanında Fars Körfezi ve Umman Denizi’ndeki en önemli limanlardan biridir.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.