İran

Şehriyari: Şiiler ve Sünnilerin vahdeti siyonist rejimi sarstı

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Dünya Birliği Genel Sekreteri Hamid Şehriyari, “Şii ve Sünnilerin vahdeti, Siyonist rejimi sarstı ve bugün bu sahte rejim Gazze’ye asker göndermeye cesaret edemiyor” dedi.

Hüccetülislam Hamid Şehriyari, dün yaptığı açıklamada, “Bugün birliği aştık ve yeni İslam medeniyeti hakkında konuşmamız ve el ele vermemiz gereken bir gündür. Bu da kuşkusuz inkılabın nimetleridir” dedi.

Şehriyari açıklamasında ayrıca şöyle dedi: “İslami İran çok etnikli ve dindar bir ülkedir ve geçmiş asırlardan beri tüm bu etnik ve dini çeşitlilikle birlikte barış ve güvenlik içinde birlikte yaşadık ve hiçbir dini, toplumumuzdan asla dışlamadık ve bu çok önemli durum binlerce yıllık tarihimizden bugüne kadar gelmiştir.”

Şehriyari ayrıca şöyle dedi: ”Bugün, İmam Humeyni’nin inkılabı ve Devrimin Yüce Lideri’nin güçlü rehberliği sayesinde, Siyonist rejim İsrail tüm mali ve güvenlik desteğiyle kendi evinde kuşatılmıştır.”

Şehriyari son olarak şöyle dedi: “Bu sahte rejim gerçekten çaresiz ve bu ev aslında örümcek ağından yapılmış bir ev gibidir. Zira bu ev, kuzeyden Hizbullah, güneybatıdan Hamas tarafından izleniyor.”

Başa dön tuşu
Bugün 12 Ağustos 2022 (26) içerik yüklenmiştir.