İran

Settari: İran korona virüs alanında sağlık teçhizatları ihraç etmeye hazır

İran cumhurbaşkanı teknoloji yardımcısı Sorena Settari, İran’ın korona virüs alanında sağlık teçhizatları ihraç etmeye hazır olduklarını bildirdi.

Dün Tahran’da korona ile mücadele kapsamında bir etkinliğin kulisinde basın mensuplarına açıklama yapan Settari, İran’ın vantilatör ve ameliyat odası teçhizatları üretiminde önemli çıkış yakaladığını belirterek, İran’da bu alanda faaliyet gösteren şirketlerin gerekli standartlara sahip olduklarını ve hatta Avrupa’ya bile teçhizatlarını ihraç edebilecek düzeyde olduklarını söyledi.

Settari, korona virüs salgınında İran’ın diğer ülkelerle mukayese edildiğinde İran’ın halk, kamu ve ordu dahil bütün birimlerin ciddi bir dayanışması sonucu salgının kontrol altına alındığını ve aynı zamanda salgına karşı gerekli sağlık ürünleri ve teçhizatlarının üretiminde çok büyük ilerleme kaydettiklerini söyledi.

Bilindiği gibi Amerika, korona virüs döneminde de İran’a zalimce yaptırımlarına devam etmiş ve bu doğrultuda yaptırımların en azından korona döneminde kaldırılmasına yönelik çağrılara ise tersi bir cevap vermiş ve İran’a yönelik yaptırımları daha da arttırmıştı. Ama İran, birlik, beraberlik ve dayanışma ile ülke genelinde korona virüs salgınına karşı kapsamlı bir mücadele seferberliği başlatmış ve bugün salgını kontrol altına alma konusunda çok iyi bir düzeye gelmiştir.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2021 (36) içerik yüklenmiştir.