Hasan NasrullahUkrayna

Seyyid Hasan Nasrallah: Hizbullah’ın Ukrayna’da uzmanı veya askeri güç yok

Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri, bazı medya kuruluşlarının Hizbullah’ın Ukrayna’daki varlığına ilişkin söylentilerinin yalan ve dedikodudan ibaret olduğunu kaydetti.

Son günlerde bazı Batı yanlısı medya kuruluşları, Ukrayna’da Rusya’yı desteklemek için Lübnan Hizbullah güçlerinin varlığını iddia eden asılsız söylentiler yayıyor.

Muhabirimizin verdiği habere göre, Seyyid Hasan Nasrullah, bu hareketin Ukrayna’da uzmanı veya muharip gücü olmadığını vurguladı ve Lübnan hükümetine bir kriz yönetim merkezi kurma çağrısında bulundu.

Nasrullah, “Gelecek nesiller, insanlığa ve topluma hizmet etmeye gönüllü erkek ve kadın liderlerin, her alanda yenilikçi liderlerin çabalarıyla güvende olacak” dedi.

Nasrullah, lider ve komutanların her birine başarılarından dolayı teşekkür etti ve Yüce Allah tarafından kabul edilmeleri için dua etti.

Ukrayna’ya operasyon başlattığını bildiren Rusya, bunun Ukrayna’ya yönelik saldırısının bir savaşın başlangıcı olmadığını, bir dünya savaşını önleme girişimi olduğunu bildiri

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2022 (4) içerik yüklenmiştir.