Filistinİşgalci İsrail RejimiLübnan

Seyyid Hasan Nasrallah’tan Kudüs gençlerinin direnişi ve mücadelesine övgü

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, dün gece yaptığı konuşmada, Kudüs’teki Müslüman halk ile El Aksa Camii çevresinde aşırılık yanlısı Siyonistler arasındaki çatışmalara atıfta bulunarak Filistinli gençlerin direnişi ve mücadelesine övgüde bulundu.

El-Menar internet sitesine göre Seyyid Hassan Nasrallah, Kudüs halkının, özellikle de meydanda bulunan ve düşmanın silahlı askerlerine karşı savaşan gençlerin büyük çabalarının övülmesi gerektiğini söyledi.

Nasrullah açıklamasında şöyle dedi: “Kudüs ile dayanışma içindeyiz; terör rejimi İsrail, Batı Şeria ve Gazze Şeridi’nde denklemleri değiştirmek için harekete geçti ve bunların hepsi ele alınması gereken konulardır.”

Kudüs halkının, özellikle de meydanda bulunan ve düşmanın silahlı askerlerine karşı savaşan gençlerin büyük çabalarının takdir ve teşvik edilmesi gerektiğini söyleyen Nasrullah, Ramazan ayının son cuması Dünya Kudüs Günü’nde ayrıntılı olarak konuşacağını söyledi.

Seyyid Hasan Nasrallah daha sonra Bağdat’taki İbn-i Hatib Hastanesinde çıkan yangında Irak dini yetkililerine, halkına, hükümetine ve siyasi akımlarına başsağlığı diledi ve Allah’tan ölenlerin ailelerine sabır ve yaralılara acil şifa diledi.

Nasrullah ayrıca Ehlibeytin ikinci imamı olan İmam Hasan Müçteba’nın (a.s.) doğum yıl dönümünü de kutladı ve o hazreti en zor şartlarda ve aşamalarda ümmeti yönetme sorumluluğunu üstlenen kişi olarak nitelendirdi.

Nasrullah, Bedr Savaşı’nın yıldönümüne de değinerek bu savaşın Peygamber ve İslam yolunda yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 24 Eylül 2021 (11) içerik yüklenmiştir.