Lübnan

Seyyid Hasan Nasrullah: Arap ülkeleri Suriye zaferini itiraf ediyorlar

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Arap ülkelerinin Suriye’nin zaferini itiraf ettiklerini söyledi.

Seyid Hasan Nasrullah dün Şehit Günü nedeniyle yaptığı konuşmada bugünün Lübnan direnişinin Siyonist düşmana indirdiği en büyük darbe olduğunu belirterek şehitlerin Amerika’nın bölgedeki terörist planının yenilgisinde rolleri olduğunu ve Hizbullah’ın bu savaşta zafer kazandığına değinerek şöyle dedi:
Son günlerde ve haftalarda Arap liderlerin Suriye cumhurbaşkanı Beşar Esad ile görüşmeleri hakkında bazı haberler yayınlandı ki bu Suriye zaferinin Arap ülkeler tarafından kabullenmesi ve Arap ülkelerinin 100 milyarlarca harcadıkları projenin yenilgisini kabullenmeleri anlamındadır.
Hizbullah genel sekreteri korsan rejmin işgal topraklarının kuzeyinde sürekli tatbikatlarının Siyonist rjeimin Lübnan’dan endişe duyduğu anlamında olduğunu ifade ederek, söz konusu tatbikatların İsrail’in el-Celil sömürgeliklere Lübnan’ın saldırısından korktuğu için olduğunu ve bu yüzden her ay ve her mevsim tatbikat düzenlediğini söyledi.
Seyid Hasan Nasrullah “İslami uyanış” döneminde korsan rejimin kendine güven çevre dönemi olarak söz ettiğini hatırlatarak fakat bugün endişeli olduğunu, bu tatbikatların İsrail’in direniş ekseninin gücüne inandığını gösterdiğini belirtti.
Hizbullah genel sekreteri ayrıca ırkçı rejimin Hizbullah’ın gücü, sözü ve stratejik akıllılığına tam olarak inandığına işaretle, İsrail rejimin bir kaç Arap ülke ile ilişkileri normalleştirmekle nefes almaya çalıştığını söyledi.
Seyid Hasan Nasrullah ayrıca ırkçı rejim İsrail ile ilişkilerini normalleştiren ülkelerin Siyonist rejim İsrail güvenliğini sağlayamayacağını da sözlerine ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.