Lübnan

Seyyid Hasan Nasrullah: Şehitler Günü, Siyonist düşman için en büyük darbe

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Şehitler Günü dolaysıyla yaptığı açıklamada, bu günün Siyonist düşmanın Lübnan direnişinden aldığı en büyük darbe olduğunu kaydetti.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Şehitler Günü dolaysıyla yaptığı konuşmada, Lübnan ve bölgedeki son gelişmeler hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Nasrullah konuşmasında, Şehitler Günü’nün geçmişine işaretle, bu günün Siyonist rejime direnişin vurduğu en büyük darbe olduğunu ifade etti.

Kültürlerinde şehitlerin büyük makama sahip olduğuna işaretle, şehitlere saygılarının iman ve inançlarına dayalı olduğunu çünkü Yüce Allah’ın şehitleri büyük saydığını vurguladı.

Nasrullah, bugün tüm şehitlerin yıldönümü olduğuna işaretle, Hizbullah’ta her bir şehit ailesinin bu günü kendi şehidi günü olarak gördüğünü söyledi.

Bugün Lübnanlı Şehit, “Ahmed Kayser”in şehadetine denk gelen gün olduğuna işaretle, şehit Kayser’in Siyonist bir askeri merkeze saldırarak, 100 Siyonist subay ve askeri helak ettiğini belirterek, gelecekte Şehit Kayser’in yaptığı operasyondan daha büyük bir operasyonun gerçekleşmesini temenni etti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Eylül 2022 (1) içerik yüklenmiştir.