İranFilistinLübnan

Seyyid Hasan Nasrullah ve İsmailHaniye’den general Hicazi vefatı dolayısıyla taziye mesajı

Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri ve Filistin İslami direniş hareketi Hamas siyasi büro başkanı, general Hicazi’nin vefatı dolayısıyla İslam İnkılabı Rehberi’ne hitaben bir taziye mesajı yayınladı.

Elalem’in bildirdiğine göre Lübnan Hizbullah hareketi genel sekreteri Seyyit Hasan Nasrullah, İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu Kudüs güçleri 2. komutanı general Hicazi’nin vefatı dolayısıyla İlam İnkılabı Rehberi’ne bir taziye mesajı gönderdi.

İslam İnkılabı Muhafızlar ordusu halkla ilişkiler bürosu Pazar akşamı yayınladığı mesajda, Kudüs güçleri 2. komutanı general Seyyit Muhammed Hüseyin Hicazi’nin İnkılap ve İslami nizamı korumak için yıllarca verdiği mücadelenin ardından kalp arızası dolayısıyla hakka yürüdüğünü duyurdu.

Filistin İslami direniş hareketi Hamas siyasi büro başkanı İsmail Haniye de, general Hicazi’nin vefatı dolayısıyla İslam İnkılabı Rehberi Ayetullah Hamanei’ye bir taziye mesajı gönderdi.

Haniye, söz konusu taziye mesajında, general Hicazi’nin Filistin halkına verdiği destekler ve Filistin’lilerle dayanışmadaki bariz rolünün takdire şayan olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.