LübnanFilistin

Seyyid Hasan Nasrullah:Direniş silahı Lübnan halkının ilgi alanı değil

Lübnan Hizbullahı genel sekreteri, kamuoyu yoklamalarının sonuçlarına atıfta bulunarak, Lübnan halkının çoğunluğunun endişesinin direniş silahı değil, yaşam koşulları olduğunu söyledi.

Lübnan’da parlamento seçimlerinin 15 Mayıs’ta yapılması planlanıyor; Aday kayıtları sona erdi ve adaylar Lübnan parlamentosuna ulaşmak için kampanya başlattı.

Lübnan Hizbullahı Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah Pazartesi günü düzenlenen mitingde yaptığı video konferansı konuşmasında, ”Bugün direnişi silahsızlandırmak ve Hizbullah ve müttefiklerinden kurtulmak isteyenler, Güney Lübnan’a olanları ve halkının Siyonist rejimden çektiği acıları unutmuş durumda.” dedi.

Nasrullah, Lübnanlı bazı siyasi grupların seçim kampanyalarında direniş silahlarını bir araç olarak kullandıklarını belirterek, halkın bankalara yatırılan paralarla ilgili endişesinin farkında olmadıklarını söyledi.

Lübnan Hizbullah Genel Sekreteri, direnişin mahkumları serbest bıraktığını ve Lübnan’a gururla iade ettiğini belirterek, güney Lübnan’daki köyleri koruyanın direniş olduğunu ve 16 Ağustos 2006’dan bu yana güneydeki tüm köylerin direniş sayesinde güvenlik içinde olduğunu söyledi.

Nasrullah, “Direnişi silahsızlandırmak isteyenlere sorduğumuzda başka bir seçenek sunmuyorlar, bu yüzden direniş Lübnan’ın stratejik savunma planını son nefesine kadar incelemeye hazır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Şubat 2023 (14) içerik yüklenmiştir.