İran

Seyyid İbrahim Reisi: Hz.İsa (as) zalimlere karşı direnişin simgesidir.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, Cuma gecesi Hristiyan ülkelerin liderlerine ayrı ayrı mesajlar göndererek, Hz. İsa Mesih’in (S) görkemli doğumu ve miladi yeni yılın başlangıcını tebrik etti.

Cumhurbaşkanlığı ofisine göre, cumhurbaşkanı Reisi, bu münasebetle gönderdiği mesajda, Hz.İsa’nın (S) doğumunu kutlayarak, ”Hz.İsa (as)’ın doğumunun yıl dönümü İran halkı için aziz ve mübarektir. Ve Müslümanlar arasındaki saygı da, Hıristiyanlarınkinden daha az değildir.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, İsa Mesih’i (S) zalimlere karşı direnişin simgesi ve hegemonlara karşı mücadelede özgürlük için bir ilham kaynağı olarak nitelendirerek, bu büyük peygamberden ve pak annesinin Kuran’da birçok kez zikredildiğini sözlerine ekledi. .

Corona krizine de değinen İran cumhurbaşkanı, küresel gelişmelerin, özellikle Covid-19 pandemisi ile mücadelenin, insanoğlunun güvenliğinin ve kaderinin birbirine bağlı olduğunu gösterdiğini kaydetti.

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, bazı hükümetlerin sağlık alanında temel maddeleri göndermekteki isteksizliğine karşı, özellikle aşı alanında olmak üzere bu krizdeki ülkelerin işbirliğinin ulusların yaptırımlar karşısında ne kadar iyi olduğunu açıkça gösterdiğini sözlerine ekledi.

İran cumhurbaşkanı Reisi, miladi yeni yılda, İbrahimi dinlerin ahlaki erdemlerine güvenerek ve hükümetlerin ortak çabaları ışığında, dünyadan çile ve sıkıntıların ortadan kalkacağını umduğunu dile getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.