HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Seyyid İmam Ali Hamaney: Medya ve propagandada daha güçlü ve daha uyanık olmalıyız

KHAMENEI.IR sitesi, Seyyid İmam Ali Hamaneyin 17 Mordad Muhabirler günü vesilesiyle, onun basın mensuplarıyla çektirdiği bir resmi yayınladı.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, İslam İnkılabı rehberi Seyyid İmam Ali Hamaney’in  Eserlerini Koruma ve Yayımlama Dairesi’nden yapılan haberde şu ifadeler yer almaktadır. ”Bu görüntünün metni şöyledir: Bugün, düşmanlarımızın bize karşı en büyük hareketi, güvenlik ve ekonomik hareketlerden, propaganda hareketlerinden ve yumuşak savaş ve medya propagandasından daha fazlasıdır.  Kamuoyuna hakim olmak için çok para harcıyorlar ve çok şey yapıyorlar; Büyük güçlerin kinlerinin hedefi olan bugün ülkemizin büyük bir kısmı da dahil olmak üzere ülkelerin kamuoyunu psikolojik savaş ve çeşitli propagandalarla ele geçirmek ve kontrol etmek için bu düşünce sürecindeki bir çok fikri kullanırlar. Reklam çalışmaları, doğru reklam hareketi ve medya düzenlemeleri açısından daha güçlü ve akıllı olmamız gerekiyor.

Bugün 8 Ağustos 2021, Muhabirler Günü’ne denk geliyor.

1998 yılında Afganistan’ın Mezar-ı Şerif kentinde çalışan İran İslam Cumhuriyeti Haber Ajansı muhabiri Mahmud Saremi, bir Taliban terör grubunun saldırısında şehit olmuştu.

İran Halk Kültürü Konseyi, bu büyük şehidin anısına bugünü Muhabirler Günü  ilan etti. 

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.