AmerikaDünyaGenelİranİranLübnanUzakdoğu

Seyyid Nasrallah:Amerika Yemen’deki vahşetten bahsetmiyor çünkü Yemenliler “beyaz adamın dünyasına” ait değil…

 Seyyid Hasan Nasrallah Salı günü, Yaralı Direniş Günü münasebetiyle yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Amerika, Rusya’yı sivillere yönelik ihlallerden sorumlu tutulacağı konusunda tehdit ediyor, ancak Amerikalılar tarafından işlenen katliamlar hakkında ne diyor?

Nasrallah, “Suudilerin Yemen’de katlettikleri on binlerce şehid için Amerikalılar ne diyor? Bugün yoğunlaşan Yemen ablukası ve petrol türevleri krizi ne olacak?” diye sordu.

“Amerikalılar Hiroşima ve Nagazaki’den Irak kuşatmasına ve ardından Irak ve Afganistan’da on binlerce sivilin işgaline ve öldürülmesine yaptıkları işler hakkında ne diyor?”

70 yıl önce Filistin’deki Siyonist katliamlar hakkında Amerikalılar ne diyor? Gazze kuşatması ne olacak?

Seyyid Nasrallah, Batı’nın Ukrayna’dan göç ettirilen mültecilere ve dini ve etnik ayrımcılığın Batı medeniyetinin ahlaki çöküşünü gösterdiğini değerlendirerek, çevremizde olup bitenlerin farkındalığımızı, kavrayışımızı, meseleleri anlamamızı, vardığımız sonuçları, ders ve ders almamızı güçlendirmesi gerektiğini vurguladı. .

Birleşmiş Milletler’de oy kullanmaktan kaçınmanın Lübnan’ın çıkarına olduğuna inanıyordu, ancak Lübnan Rusya’ya karşı oy kullandı ve Lübnanlı politikacılardan ve Lübnan halkından yapılması gerekenin Amerika’ya ve Amerikan büyükelçisine “Biz sizin köleleriniz değiliz” demesi gerektiğini vurguladı.

Nasrallah, Lübnan’daki tarafsızlığın, İsrail düşmanı Filistin halkı ile çatışmaya, Suriye’ye karşı küresel savaşa karşı sorumluluktan kaçmak ve Yemen’e karşı acımasız açık saldırganlığa karşı pozisyon almak için sadece bir bahane olduğunu vurguladı.

Tarafsızlığın ve kendinden uzaklaşmanın sadece insani, ahlaki, dini, vatansever ve ulusal sorumluluklardan kaçmak için bir bahane olduğuna dikkat çektı.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (21) içerik yüklenmiştir.