İranUzakdoğu

Seyyid Reisi: İran ve Japonya arasındaki tarihi ilişkiler her iki tarafın da desteğiyle genişletilmeli

İran cumhurbaşkanı, Japonya Milli Günü vesilesiyle Japonya İmparatoru ve Başbakanı’nı kutlayan ayrı ayrı mesajlarda, İran İslam Cumhuriyeti ile Japonya arasındaki tarihi ve dostane ilişkilerin ve her iki tarafın çabaları ve yardımıyla daha da gelişeceğini umduğunu belirtti.

İran cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, Çarşamba günü, İmparator Naru Hito ve Japonya Başbakanı Kishida Fumio’ya ayrı ayrı mesajlar göndererek, Japonya’nın Milli Günü’nü kutladı.

Reisi mesajında şöyle dedi: ”İran İslam Cumhuriyeti ve Japonya arasında dostane ve tarihi ilişkiler karşılıklı güven ve saygıya dayanmaktadır.”

Reisi, Japonya İmparatoru’na hitaben yazdığı mesajında, İran İslam Cumhuriyeti ile Japonya arasındaki tarihi ve dostane ilişkilerin her iki tarafın da yardım ve çabalarıyla daha da gelişeceğini umduğunu dile getirdi.

İran Cumhurbaşkanı yazdığı mesajda şöyle dedi: “İşbirliğini genişleterek ve iki ülkenin üst düzey yetkililerinin istişarelerini artırarak, Tahran-Tokyo ilişkileri tüm ilgi duyulan alanlarda geliştirilmelidir.”

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (21) içerik yüklenmiştir.