AmerikaArabistanAvrupaDünyaSuriye

Sırayla Tek Tek Hizaya gelecekler ..Suriye ile Suudi Arabistan arasındaki uçuşlar yeniden başlıyor..

Suriye sivil havacılık müdürlüğü Al-Watan gazetesine, Suriye Hava Yolları ve Cham Wings’in operasyona başlamak için prosedürleri tamamladığını söyledi .

Mansur, Arap Ligi’ne bağlı Arap Sivil Havacılık Teşkilatı’nın tüm faaliyet ve faaliyetlerinin geri döndüğünü Suriye tarafına bildirdiğini vurgulayarak, bunun Arap ülkelerini Şam’a uçuşları etkinleştirmeye davet edeceğini ve birçok havayolunu Suriye hava sahasından geçmeye teşvik edeceğini kaydetti. .

Mansour, havayollarından birinin Şam ile Yunanistan’ın başkenti Atina arasında sivil havacılık seferleri düzenlemeye başladığını belirterek, bu hattın daha sonra Almanya’nın Düsseldorf ve İsveç’in Stokholm şehirleriyle ilk haftalık uçuş tarifesi üzerinden bağlanacağını belirtti. Yolculardan gelen talebin artması durumunda uçuş sayısını artırma olasılığı olacağını da sözlerine ekledi..

Mansour, şirketin Atina ile Şam arasında doğrudan düzenli seferler düzenlediğini ve bunun da Atina üzerinden Şam ve birçok Avrupa ülkesine bağlayarak tüm Avrupa’da yaşayanlar için seyahat maliyetlerinin, yüklerinin ve sıkıntılarının azaltılmasına katkı sağlayacağını kaydetti.

Gazete, bir kaynaktan alıntı yaparak, Suriye Arap Hava Yolları’nın Suudi başkenti Riyad’daki ofislerini donatmaya başladığını bildirdi. Kurumdan bir kaynak, teknik işlemlerin tamamlanmasının ardından seferlerin bu ay sonunda veya Kurban Bayramı’ndan sonra başlamasını bekliyor.

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (21) içerik yüklenmiştir.