Azerbaycanİranİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Aliyev’den İtiraf: İsrail insansız hava araçlarına yıllardır sahibiz

Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Bakü’nün 2016’dan beri terör rejimi İsrail’e ait insansız hava araçları kullandığını itiraf etti.

Kafkas Gerçekleri Haber Ajansına göre, Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı İlham Aliyev Alman televizyon kanalı ARD’ye verdiği demeçte, Siyonist rejim İsrail yapımı insansız hava araçlarının uzun yıllardır Ermenistan ile Dağlık Karabağ sorunu sırasında kullanıldığını söyledi.

Aliyev ayrıntılı bir röportajda, Ermenistan’ın Azerbaycan topraklarını işgal etmesine tepki göstererek, ”Saddam Hüseyin döneminde Kuveyt’i işgal eden Irak gibi, Ermenistan da derhal yaptırıma alınmalıydı’ dedi.

Aliyev, Türkiye’den askeri yardım kabul ederek ve Erivan’a karşı ikinci Karabağ savaşında İsrail yapımı silahları kullandıklarını itiraf etti.

Habere göre, Azerbaycan Cumhuriyeti hükümeti daha önce 2022 yılında ülke için 4,5 milyar dolarlık askeri ve güvenlik harcaması açıklamıştı.

Aynı zamanda, Azerbaycan Cumhuriyeti dünyanın en büyük askeri teçhizat ithalatçılarından biridir ve son zamanlarda silah alımları önemli ölçüde hızlanmıştır.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (13) içerik yüklenmiştir.