Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist esir askerin annesinden İsrail ordusuna sert eleştiri

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) Gazze Şeridi’nde esir tuttuğu işgal ordusu subayı Hedar Golden’in annesi Leah Golden, kendisine defalarca oğlunu geri getirme vaadi veren ama sözlerini tutmayan Savunma Bakanı Benny Gantz ve Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi’nin şahıslarında İsrail ordusuna sert tepki gösterdi.

Yaşananların büyük bir utanç olduğunu söyleyen anne Golden, siyasi ve askeri liderlerin aileye Gazze ile yapılan müzakerelerin detayları hakkında bilgi vermediğini ve kendilerinin bilgi toplamak zorunda kaldıklarını anlattı.

Golden, Mısır’a gitmeden önce Dışişleri Bakanı Gabi Aşkenazi ile görüştüğünü, ancak bu ziyaret hakkında kendisine bilgi verilmediğini belirtti.

Golden’ın annesi, oğlunun esir düşmesinden sorumlu tuttuğu Hamas’ın Gazze lideri Yahya es-Sinvar’ın Kudüs’ü ve Yahudileri denize atmak istediği için tasfiye edilmesini talep etti.

Siyonist İsrail, 1 Ağustos 2014’te Gazze Şeridi’nin Rafah kentine şiddetli saldırılar düzenlemesi sonucu iki bin kişi şehit olmuştu. Saldırılar sırasında 2’si asker 4 İsrailli de Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları tarafından esir alındı. Kassam Tugayları, esir takası anlaşması yapılmadan bu kişilerin durumu hakkında herhangi bir bilgi vermeyi kabul etmiyor.

Filistin direnişinin Gazze Şeridi’nde esir tuttuğu işgal askerlerinin aileleriyle işgal hükümeti yetkilileri arasındaki gerginlik büyüyor.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.