HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Siyonist güçlerin Batı Şeria’ya düzenlediği saldırıda 20’den fazla Filistinli yaralandı

Irkçı İsrail askerleri, Ürdün Nehri’nin Batı Şeria’sının farklı bölgelerine saldırarak 23 Filistinliyi yaraladı.

Siyonist İsrail ordunun işgal altındaki topraklarda Filistin vatandaşlarına yönelik düşmanca eylemleri devam ediyor. Terör rejimi yayılmacılığa dayalı hedeflerine ulaşmak için her gün Filistin’in farklı bölgelerine saldırmakta ve Filistinlileri şehit etmekte, yaralamakta veya tutuklamaktadır.

Filistin Kızılayı’na göre, Siyonist askerler Nablus’un doğusunda, Ürdün Nehri’nin Batı Şeria’sında bulunan Beit Decen kasabasına düzenlediği saldırıda biri 7 yaşında çocuk olmak üzere 23 Filistinliyi yaraladı.

Nablus’un Beyt Decen kasabasında düzenlenen haftalık gösteriye de işgal güçleri müdahalede bulundu. İşgal askerleri göstericilerin üzerine yoğun bir şekilde kauçuk kaplamalı mermiler ve gaz bombaları attı. Kızılay yetkilileri ekiplerinin Beyt Decen bölgesinde biri 7 yaşında çocuk olmak üzere 29 yaralıya müdahale ettiğini açıkladı. İçlerinden birinin doğrudan karnına gaz bombasının isabet ettiğine dikkat çektiler. Selfit’in batısındaki Kefr Ed-Dik ve Burukin kasabalarında da çatışmalar meydana geldi. Bu bölgede işgal askerleri tarafından korunan onlarca yerleşimci eşkıya Filistinlilerin arazilerine girerek saldırıda bulundu. Tulkerem’de işgal güçlerinin Filistin Teknik Üniversitesi – Kadoorie kampüsüne girmeleri yüzünden çatışmalar meydana geldi. Ateşli silahlarla ve gaz bombalarıyla saldıran işgalcilere gençler de taşlarla karşı koydu.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Temmuz 2024 (16) içerik yüklenmiştir.