Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist İsrail askerleri Nakab’da Filistinlileri gözaltına aldı

Terör rejimi İsrail askerleri, düşmanca eylemlerine devam ederken, işgal altındaki topraklardaki Nakab şehrinde çok sayıda Filistinliyi gözaltına aldılar.

Filistin El’Yovm sitesine göre, ırkçı İsrail güçleri Salı günü Nakab’da Filistinlilere yönelik baskında aralarında reşit olmayanların da olduğu 41 Filistinliyi tutukladı.

Nagab çölündeki Filistin halkının bir hafta önceden bu yana Siyonist İsrail askerleriyle çatışmalarının arttığını bildirmek gerekir. Direniş grupları, Batı Şeria sakinlerinin, özellikle Nakab bölgesi sakinlerinin Siyonistlere karşı intifadasını her zaman desteklediler.

Nagab çölünün köylerinde, çoğu temel yaşam imkanlarından yoksun yaklaşık 200.000 Arap yaşıyor. Son yıllarda Siyonist rejim bölgedeki köyleri yıkarak siyonistler için daha fazla yerleşim yeri inşa ediyor.

Öte yandan, Siyonist güçlerin Batı Şeria’ya yönelik vahşi saldırısının ardından, Filistin vatandaşları ile aralarında şiddetli çatışmalar çıktı ve Siyonistler bu çatışmalarda 17 Filistinliyi tutukladı.

Filistin direniş grupları dün (18 Ocak Salı) akşam saatlerinde yaptığı açıklamayla, Nakab ahalisine yönelik saldırgan tutumundan ve Şeyh Cerrah Mahallesi’nde yaşayan Filistinlilerin gayrimenkullerini gasp etme faaliyetlerinden dolayı uyararak, bu konularda ısrar etmesinin ırkçı İsrail’e de ağır bir bedelinin olacağını hatırlattı.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Mayıs 2022 (16) içerik yüklenmiştir.