HaberlerDünyaFilistinOrtadoğu

Siyonist İsrail askerlerinin saldırısında 1 Filistinli şehit oldu

Haber kaynakları dün işgal altındaki topraklarda Siyonist İsrail askerleri tarafından vurulan Filistinli bir gencin şehit olduğunu bildirdiler.

Filistinli haber kaynakları, El-Led kentindeki siyonist rejim karşıtı bir protesto sırasında 23 yaşındaki bir Filistinlinin terör rejimi İsrail askerlerince açılan ateş sonucu şehit olduğunu bildirdiler.

Bu yılın başından bu yana, işgal altındaki Filistin topraklarında yaşayan Filistin halkına yönelik şiddet olaylarında 59 Filistinli şehit oldu. 

Bu arada siyonist Yahudi yerleşimciler dün gece Tubas’ın doğusundaki Teyasir askeri kontrol noktası yakınlarında Filistinlilerin araçlarına saldırdı. 

Tubas vilayetindeki el-Ağvar dosyasından sorumlu Mutez Bişarat, siyonist Yahudi yerleşimcilerin Filistinlilerden gasp edilen topraklar üzerinde kurulu Teyasir askeri kontrol noktasından geçmek isteyen iki aracın camlarını kırdıklarını söyledi. 

Diğer yandan, Yahudi yerleşimcilerin Tubas’ın doğusundaki Beyyaratu Suud bölgesinde Filistinlilere ait araziler üzerine kurulan askeri alanın içinde yeni bir Yahudi yerleşkesi inşa etmek istedikleri belirtildi. 

İşgal güçleri himayesinde Batı Şeria’da terör estiren Yahudi yerleşimciler Filistinlilerin evlerine ve araçlarına saldırıyor, zeytin bahçelerine ve tarım arazilerine zarar veriyor. 

Dünyanın farklı bölgelerinden toplanarak işgal altındaki Filistin topraklarına yerleştirilen Yahudi göçmenler, her gün şiddetini daha da artırdıkları saldırılar ve terör eylemleriyle Filistinlileri bıktırıp topraklarından göç etmelerini sağlamayı hedefliyorlar.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.