Uzakdoğuİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist İsrail medyasından Malezya’ya ağır hakaret

Malezya hükümetinin, siyonist İsrailli sporculara vize vermeyi reddetmesi terör rejimi İsrail medyasının öfkesine ve hakaretine yol açtı.

Kuala Lumpur’daki New Street Times’a göre, siyonist İsrail rejimi medyası, Malezya’nın İsrailli sporcuların Malezya’daki Dünya Squash Şampiyonasına katılmasına izin vermeyi reddetmesinin ardından, bu ülkenin yetkililerine yönelik ağır hakaretler içeren tutum sergiledi.

Bu arada terör rejimi İsrail squash birliği, İsrail’in engellendiği bir turnuvaya katılan diğer ülkelerin “ırkçılık ve ayırımcılığa” gözlerini kapayacağını belirterek olayı İsviçre’deki Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne taşımıştı.

Ancak bu hakarete cevaben Malezya Dışişleri Bakanı, Malezya hükümeti ve halkının mazlum Filistin halkına koşulsuz dayanışma ve desteğini vurgulayan bir bildiri yayınladı.

7-12 Aralık tarihleri ​​arasında 26 takımla Malezya’da önümüzdeki hafta yapılması planlanan Dünya Squash Turnuvası, hükümetin Kudüs’teki işgalci rejimden sporculara izin vermeyi reddetmesi üzerine Dünya Squash Federasyonu tarafından iptal edildi. Dünya Squash Federasyonu, 26 ülkenin katılması beklenen turnuvanın iptal kararında ayrıca yeni tespit edilen Omicron varyantının da etkili olduğunu belirtti.

Oyunların iptaline cevaben Malezya Spor ve Gençlik Bakanı, Dünya Squash Federasyonu’na hitaben yaptığı konuşmada, Malezya’nın ırkçı İsrail’i tanımadığını ve bu rejimle diplomatik ilişkilerinin olmadığını tüm dünyanın bildiğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.