Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist İsrail saldırılarında şehit düşen 9 Filistinlinin naaşı enkaz altından çıkarıldı

Bölgedeki sağlık ekipleri, İsrail savaş uçaklarının düzenlediği hava saldırıları sonucu 10 gün önce Gazze Şeridi’nin güneyindeki Han Yunus’un doğusunda yer alan bir tünelde şehit düşen dokuz direnişçinin cesetlerini buldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı, konu hakkında yaptığı açıklamada, sivil savunma ekiplerinin, İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik barbar saldırılarında katledilen Filistinlilerin naaşlarını bulmayı başardığını duyurdu.

Öte yandan Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, 12 Mayıs tarihinde yaptığı açıklamada, işgal ordusunun, mücahidlerin bulunduğu bir hedefi bombaladığını belirterek, “Şehitlerimiz, kayıplarımız var.” ifadelerini kullanmıştı.

Kassam Tugayları tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada, işgal güçlerinin, abluka altındaki Gazze Şeridi’nde Hamas’a ait bazı noktalara yönelik hava saldırısı düzenlediğini, bunlardan birinde İsrail saldırılarına karşılık vermek üzere hazırlık yapan bazı mücahitlerin bulunduğunu ve hava saldırısı sırasında şehit olduklarını açıklamıştı. Açıklamada, kaç mücahidin şehit olduğu ve söz konusu saldırının nerede gerçekleştiğine dair detaylara yer verilmemişti.

Siyonist İsrail ordusu, 10 Mayıs Pazartesi gecesi geç saatlerde yaptığı bir açıklama ile ambargo altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik “Surların Muhafızı” adı verilen askeri bir operasyon başlatıldığını duyurmuştu.

Bunun mukabilinde Gazze’deki direniş grupları ise Siyonist İsrail’in sivilleri hedef alması ve İslami mekanların saygınlığını çiğnemesiyle eş zamanlı olarak “Kudüs Kılıcı” adını verdikleri operasyonları başlattıklarını bildirmişti.

Öte yandan Siyonist İsrail ile Hamas hareketi arasında varılan ateşkes anlaşmasının yürürlüğe girmesiyle birlikte abluka altındaki Gazze Şeridi ve işgal altındaki Batı Şeria’da Filistinliler, sokaklara çıkarak sevinç gösterisinde bulundu.

İsrail Güvenlik Kabinesi’nin, 11 gün süren bombardımanın ardından ateşkese razı olmak zorunda kalması ve direnişin kararlı mücadelesi karşısında yenilgisini itiraf etmesi üzerine Filistin halkı, işgal altındaki Kudüs, Gazze Şeridi ve Batı Şeria’da zafer kutlamaları için sokaklara döküldü.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2021 (30) içerik yüklenmiştir.