İşgalci İsrail RejimiLübnan

Siyonist istihbaratçı: Hizbullah’ın füze gücü çok yüksek

Siyonist rejim İsrail ordusundan önemli bir istihbarat yetkilisi, Lübnan Hizbullah hareketinin savaş deneyimleri ve füze gücünün çok yüksek olduğunu itiraf etti.

Adı güvenlik gerekçesiyle açıklanmayan İsrailli siyonist istihbaratçı, Hizbullah’ın büyük füze gücünden söz edildiği zaman, 140 bin rakamı tahmin edildiğini belirtti.

Siyonist istihbaratçı şöyle dedi:

Lübnan Hizbullah hareketi sınırlarda İsrail ordusunun en ön cephesini ve 10 kilometre çapında yer alan köyleri hedef alabilecek 100 bin havan topu konuşlandırmış bulunuyor ve bu hacimde ateş, İsrail’in Güney cephesinde beklemediği bir ateş gücüdür.

Siyonist istihbaratçı Hizbullah hareketi son on yılda El Celil’e saldırı yapmak üzere plan yaptığını ve bu doğrultuda binlerce silahlı gücünü bölgede konuşlandırdığını belirterek şöyle ekledi:

Lübnan Hizbullah hareketi yeni kara saldırıları düzenlemeyi planlıyor ve İsrail ordusunun günlük faaliyetleri hakkında istihbarat toplamak, bu hareketin “Ön kazanımlar” stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.

Siyonist rejimin Valla sitesi de konu hakkında yayımladığı raporda, Hizbullah hareketinin çeşitli kategorilerde 150 bin füzeye sahip olduğunu ve yeni bir savaş durumunda işgal altındaki Filistin’e günde üç bin füze fırlatılacağını belirtti. Söz konusu site, İsrail ordusu da Hizbullah hareketi ile gelecekte muhtemel bir savaşta günde 1000 ila 3000 füzeyi karşılamak zorunda kalacaklarını tahmin ettiğini ekledi.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Aralık 2023 (48) içerik yüklenmiştir.