İşgalci İsrail RejimiLübnan

Siyonist Komutan: Hizbullah işgal altındaki topraklara günde 2 bin 500 füze ateşleyebilir

Siyonist rejim İsrail ordusunun İç Cephe komutanı, Lübnan’da Hizbullah ile herhangi bir yeni çatışma olması durumunda İsrail’in işgalindeki topraklara günde 2.500 füze fırlatılacağını itiraf etti.

Terör rejimi İsrail Ordusu İç Cephesi Komutanı Yuri Gordin, “Lübnan’daki Hizbullah, İsrail ordusunun zayıflıklarının ve güvenlik açıklarının farkındadır” dedi.

Gordin, “Lübnan’da Hizbullah ile bir çatışma durumunda siyonist rejim, Hizbullah’ın füzelerini ateşleme ve çok büyük bir saldırı gibi büyük bir sorunla karşı karşıya kalacak ve aynı zamanda siyonist İsrail halkı bu savaşa karşı yeterince hazırlıklı değil” dedi.

Siyonist general birkaç hafta önce, güneydeki Tel Aviv ve Asdud şehirlerinin, Gazze Şeridi ile son savaşta İsrail’in kurulmasından bu yana en fazla sayıda roket fırlatılmasına tanık olduğunu söylemişti.

Son 21 yılda dünya, Lübnan’daki Hizbullah gibi İslami direniş hareketlerinin çeşitli askeri teçhizat ve cesur direnişlerle Siyonist saldırgan orduya ağır yenilgiler yaşattığına (2000 ve 2006 yıllarındaki savaşlarda Siyonistlere unutulmaz iki yenilgi) tanık oldu.

Hizbullah dışında, iki direniş hareketi Hamas ve Filistin İslami Cihad, ırkçı İsrail ordusuna, sonuncusu bu yılki 12 günlük savaşta (Mayıs 2021) olmak üzere birbirini takip eden birkaç yenilgi tattırdı. Böylece bu yenilgiler gerçekte siyonist rejimin zayıflıklarını ve açıklıklarını da ortaya çıkaran savaş oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.