İşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Netanyahu yeni bir başbakan seçmek için doğrudan seçim çağrısında bulundu

Siyonist rejim İsrail’de görevdeki başbakan Benjamin Netanyahu, Yemina partisi lideri Naftali Bennett ile yeni kabine konusunda görüşmesinin başarısız geçmesinin ardından, başbakanın seçilmesi için direk seçim istedi.

İRNA’ya göre, ırkçı rejim İsrail başbakanı Pazartesi akşam “Yemina” partisi lideriyle görüştükten sonra Bennett’in başbakanlık talebini kesin olarak reddettiğini vurgulayarak, “Doğrudan bir seçime ihtiyacımız var ve Bennett’in başbakan olması çok saçma olur’ dedi.

Siyonist medyaya göre Netanyahu, Şas partisinin son iki yılda beşinci seçime gitme senaryosunu atlatacak yeni bir başbakanı seçmek için doğrudan seçim yapılması peşindedir.

Siyonist rejim elebaşı Reuven Rivlin yakın zamanda Benjamin Netanyahu’yu bir kabine kurmakla görevlendirmişti.

Rivlin’in hamlesi, 25 Mart’ta İsrail’in dördüncü parlamento seçimlerinin nihai sonuçlarının açıklanmasının ardından geldi; yaşanan şimdiki süreç, işgal altındaki topraklarda devam eden bir siyasi çıkmaza işaret ediyor.

Yaygın iç muhalefetle karşı karşıya kalan Netanyahu, yolsuzluk nedeniyle yargılanmaktan ve hapis cezasından kaçmak için işgal altındaki topraklarda başbakanlık görevini yürütmekte ısrar etmeye devam ediyor.

Netanyahu, son yıllarda dört yolsuzluk davasına karıştı; Bunlar Dosya 1000, Dosya 2000, Dosya 3000 ve Dosya 4000 olarak bilinmektedir.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.