İşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Netanyahu’nun yeniden seçimlere katılmasına yasak geliyor

Korsan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu iktidarın başında kalmak için son çabalarını sarf ederken, muhalifleri de Netanyahu’nun tekrar siyaset arenasına çıkmasına engel olma yollarını arıyor.

İsrail’in TV kanallarından kanal 12’nin raporuna göre, İsrail’de altı parti ile yeni bir koalisyon kabinesi kurmayı başaran Yeş Atid partisi lideri Yair Lapid ve Yamine partisi lideri Neftali Bennett’in şimdiki Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun gelecek seçimlerde aday olmasını yasaklayan bir yasa tasarısı hazırladıkları belirtiliyor.

Yeni koalisyon kabinesinin hazırladığı yasa tasarısına göre, siyasi bir şahsiyet en az dört yıl Başbakan olduğu takdirde, parlamentonun bir sonraki seçimlerinde aday olamayacak.

Yasa tasarısı siyonist rejim parlamentosunda onaylandığı takdirde bir tek Benyamin Netanyahu’yu kapsayacağı anlaşılıyor; zira bir tek Netanyahu 12 yıl boyunca İsrail’de başbakanlık koltuğuna oturdu.

Yasa onayladığı takdirde Netanyahu artık parlamento seçimlerinde aday olamayacak.

Bundan önce de Neftali Bennett, Benyamin Netanyahu’nun iktidarın başında kalmak için söylediği yalanlara işaretle Netanyahu’dan başbakanlık koltuğunu bırakmasını ve yeni kabine için enkaz miras bırakmamasını istemişti.

Bundan bir kaç gün önce Yair Lapid siyonist rejim Cumhurbaşkanı Rivlin’e yazdığı mektupta, yedi parti ile koalisyon hükümetini kurduğunu bildirdi.

Yair Lapid’in kurduğu yeni kabinede başbakanlık koltuğuna ikişer yıl olmak üzere Bennett ve Lapid oturacak.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.