İranAfrika

Siyonist Rejim Apartheid’ı ile mücadeleye vurgu yapıldı

İran İslami Kültür ve İletişim Teşkilatı başkanı, Siyonist rejimin ırk ayrımcılığına karşı mücadelenin direniş hareketinin bir parçası olduğunu ilan etti.

Hüccetülislam velmüslimin Muhammed Mehdi İmanipur, Güney Afrika’daki ırkçılık karşıtı lideri Nelson Mandela’nın İslami İnsan Hakları Ödülü’nü almak için Tahran’a giden torunu Zululila Mandela ile yaptığı görüşmede “İsrail’deki apartheid, Afrika’daki apartheid gibidir.Yakında yenilgiye uğrayacak ve İran, bu Apartheid’in yenilgisini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için hiçbir yardımdan kaçınmayacaktır.” dedi.

Hüccetülislam velmüslimin Muhammed Mehdi İmanipur ırkçı rejim İsrail’in apartheid’ına karşı mücadeleyi direniş hareketinin bir parçası olarak gördüğünü ve direniş literatürünün bölgede ve dünyada iyi bilindiğini ve Batı Asya bölgesindeki direniş hareketinin kazandığını her gün hayranlarının sayısının arttığını vurguladı.

Zululila Mandela da bu görüşmede, “bugün Filistin’in çağımızın en büyük sorunu olduğunu ve Filistin’in özgürlüğü olmadan özgürlüğümüzün eksik kalacağını belirtti.”

Başa dön tuşu
Bugün 16 Ağustos 2022 (20) içerik yüklenmiştir.