Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist rejim elebaşının Hz. İbrahim Camii’ne yasadışı girişine Filistinli grupların tepkisi

Filistinli çeşitli gruplar, Siyonist rejim elebaşının Hz.İbrahim Camii’ne yasadışı yollardan girme girişimini kınarken, intifada ve direnişin tüm biçimleriyle devam ettiğini vurguladı.

El’Halil’in eski kesiminde Siyonist militanların aldığı sıkı güvenlik önlemleri nedeniyle Cumartesi gecesi Siyonist yerleşimcilerden oluşan bir grubun önderliğinde Siyonist rejimini elebaşı İshak Herzog, Hz.İbrahim Camii’ne girdi.

Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) sözcüsü terör rejimi yetkilisinin girişimini kınarken, Filistin Kurtuluş Örgütü yürütme komitesi üyesi Vasıl Ebu Yusuf da, sözkonusu girişimi, düşmanca bir gerilim politikası olarak niteledi.

Filistin Yönetimi Dışişleri Bakanlığı da İbrahim camiine yönelik saldırı ve bunun bölge güvenliği üzerindeki sonuçlarından işgalci rejimi suçladı.

İslami Cihad Hareketi de Siyonist rejimin bu eyleminin sonuçları hakkında uyarıda bulundu.

Bu arada onlarca fanatik Yahudi yerleşimci dün sabah işgal güçlerinin himayesinde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüs’teki İslami Vakıflar Dairesi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, onlarca fanatik Yahudi yerleşimcinin silahlı işgal polislerinin koruması altında El-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlediğini söyledi.

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’nın avlusunda kışkırtıcı tavırlar sergileyerek dolaştıklarını ve ayin yaptıklarını bildiren İslami Vakıflar Dairesi, Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskınlarına izin veren işgal güçlerinin Eski Belde semtinde yoğun önlemler aldığını ve Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlama getirdiğini belirtti.

Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölmek isteyen işgal rejimi, planlarını hayata geçirecek zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor ve katılımcı sayısının her gün daha da arttığı baskınlar aracılığıyla Yahudilerin Mescid-i Aksa’da ayin yapmalarını olağanlaştırmaya çalışıyor.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.