Filistinİşgalci İsrail Rejimi

Siyonist Rejim, Gerçekleri Nakledenleri Bile Öldürmek İstiyor

Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lulve el-Hatır, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği son saldırılarda Al Jazeera ve AP ofislerinin de bulunduğu Cela Apartmanı’nı vurmasının “gerçekleri ve onu nakledenleri bile öldürme” amacı taşıdığını söyledi.

Saint Petersburg Uluslararası Ekonomik Forumu’na katılmak üzere Rusya’da bulunan Hatır, Russia Today (RT) televizyonuna konuştu.

İsrail’deki bazı çevrelerin Katar’ı ve ona ait yayın organını (Al Jazeera) olayları büyütmekle suçlamasına ilişkin Hatır, “İsrail’in basın ofislerine yönelik ihlalleri, onun gerçekleri ve bu gerçekleri nakledenleri bile öldürmek isteyen yapısını ortaya koyuyor.” ifadelerini kullandı.

Hatır, İsrail’in bu ihlallerini kınaması için uluslararası topluma çağrıda bulunduklarını ancak buna aldıkları cevabın çok zayıf olduğunu belirtti.

Katar’ın, saldırılar sırasında Ürdün, Mısır ve ABD ile ateşkesin sağlanması konusunda rol oynadığını aktaran Hatır, bundan sonraki süreçte başta Şeyh Cerrah Mahallesi olmak üzere Filistin’de gerilimin tırmanmasına neden olan olayların çözülmesi gerektiğini vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (27) içerik yüklenmiştir.