İşgalci İsrail RejimiFilistin

Siyonist rejim İsrail yakıt ve malların Gazze’ye girmesini engellemeye devam ediyor

Gazze İthalat Koordinasyon Kurulu, terör rejimi İsrail’in Kerem Ebusalem geçişinden bölgeye mal ve yakıt girişini engellemeye devam ettiğini açıkladı.

Gazze İthalat Koordinasyon Kurulu, işgalci İsrail rejimi yetkililerinin, Gazze Şeridi’ndeki tek ticari geçiş olan Kerem Ebu Salem geçişini üst üste 20. gün Pazartesi gününde engellediğini duyurdu.

Komiteye göre işgalci rejim yetkilileri, Gazze’deki tek elektrik santrali için ihtiyaç olan yakıtın girişini engellediği gibi diğer dizel, benzin, gaz vb. yakıt ürünleri ithalatını engellediğini ve bunun da Gazze’deki hayati merkezlerde ciddi elektrik kesintilerine yol açtığını, sağlık merkezleri, hastaneler ve kanalizasyonda ciddi sorunlara neden olduğunu bildirdi.

Bu arada iki insan hakları örgütü de dün, Siyonist rejimin kanser hastalarının Gazze Şeridi’nden çıkıp tedavi için Kudüs ve Batı Şeria’daki Filistin hastanelerine sevk edilmesini engellediğini duyurdu.

15 yılı aşkın süredir devam eden Gazze Şeridi’nin kuşatılması, bu bölge sakinleri için büyük sorunlara neden oldu.

10 Mayıs’ta Siyonist rejim, Batı Şeria ve Gazze Şeridi’ndeki halka karşı savaş başlattı, 12 gün süren bu saldırılar sonucunda başta 60’dan fazla çocuk ve yine çok sayıda kadın olmak üzere 200’e yakın Filistinli şehid oldu. Yüzlercesi de yaralandı. Filistin şehirlerinin altyapıları ise çok büyük hasar gördü, yüzlerce ev yıkıldı ve kullanılamaz hale geldi.

Başa dön tuşu
Bugün 04 Aralık 2021 (35) içerik yüklenmiştir.